Lejant Nedir ?
Kategoriler
En Son Okunanlar

Lejant Nedir ?

Lejant hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Lejant , haritada kullanılan özel işaretlerin ne anlama geldiğini gösteren bir bölümdür. Her haritanın kullanım amacına göre farklı işaretler kullanılır. Haritalardan yeteri kadar faydalanabilmek için “lejant” harita işaretlerini çok iyi bilmemiz gerekir.
Lejant, genellikle haritanın sağ alt köşesinde konumlandırılan bu bölümde kullanılan özel işaretlerin; renklerin, simgelerin, terimlerin anlamı; kuzey işareti ve ölçek gibi ayrıntılar veriliyor.
Bu semboller her haritanın kullanım amacına göre değişiklik gösterebiliyor. Haritalarda mutlaka bulunması gereken bölümü ifade eden lejant kelimesi, dilimize Fransızcadan geliyor.


Feed

Harita Firmasi Harita Burosu Harita sirketi Harita Ofisi Harita Firmalari Harita Burolari Harita sirketleri Harita Ofisleri Harita Firmalari Ankara Harita Burolari Ankara Harita sirketleri Ankara Harita Ofisleri Ankara Harita Firmasi Ankara Harita Burosu Ankara Harita Sirketi Ankara Harita Ofisi Ankara İfraz Tescil Dosyası Tescil Haritası Bina Aplikasyon Kübaj Hesabı Cins Değişikliği Aplikasyon Hali Hazır Harita Fotogrametrik Harita Alt Yapı İşletme Projesi Alt Yapı Tatbikat Projesi İçme Suyu Tatbikat Projesi İçme Suyu İşletme Projesi Pis Su İşletme Projesi Yağmursuyu İşletme Projesi Pis Su Tatbikat Projesi Yağmursuyu Tatbikat Projesi Kamulaştırma Parselasyon Mevzi İmar Planı İmar Planı Uygulama İmar Planı İller Bankası Su ve Kanalizasyon DSI Toplulaştırma